Zaloguj

Aktualności

Strony 1 2 3 4 5 6

Umowa na Stadion Narodowy już podpisana

2011-07-25
SKIDATA AG podpisała umowę z NCS sp. z o.o. na dostawę zintegrowanego systemu zarządzania dla Stadionu Narodowego w Warszawie. Instalacją zajmie się DG PARK.

Podpisanie umowy było okazją do wizyty w Warszawie najważniejszych osób ze SKIDATA AG. Polskę odwiedził Charles Egli, prezes SKIDATA AG. Wśród wielu pełnionych przez niego funkcji jest m.in. stanowisko wiceprezesa Kudelski Group (SKIDATA AG należy w 100% do notowanej na szwajcarskiej giełdzie grupy Kudelski) czy prezesa Nagra Public Access AG. Wraz z nim przyjechał do Warszawy m.in. Michael Hofer, wiceprezes SKIDATA AG, członek zarządu spółki, a zarazem jej dyrektor finansowy.

 

Wart niemal 13,5 mln zł brutto kontrakt ze strony NCS sp. z o.o. podpisany został przez prezesa Rafała Kaplera oraz wiceprezesa i dyrektora ds. realizacji Janusza Kubickiego.

 

Instalacją systemu, na który składać się będzie m.in. 76 podwójnych wysokich kołowrotów wraz z czytnikami Vario.Gate czy 100 ręcznych skanerów biletów, zajmie się DG PARK.

 

Stadion Narodowy w Warszawie mieścić będzie 58 tys. widzów. Kubatura obiektu to ponad 1 mln m3 (bez dachu), czyli więcej niż np. Pałacu Kultury wraz ze wszystkimi przyległymi pomieszczeniami. Powierzchnia użytkowa stadionu to ponad 200 tys. mkw, czyli trzykrotnie więcej niż np. Galerii Mokotów. Fasada obiektu ma wysokość ponad 20-piętrowego budynku.

Parking Sądu Najwyższego zarządzany systemem SKIDATA

2011-03-03
DG Park zakończył instalację systemu parkingowego w kolejnym obiekcie – gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie. Rozwiązanie oparte na kolumnach SKIDATA serii Column.Gate RFID pozwala na czytanie kart dostępowych z odległości 40-50 cm od czytnika.

System parkingowy w Sądzie Najwyższym zintegrowany został z działającym wcześniej systemem przeciwpożarowym oraz sterowania bramami. Wewnątrz budynku zastosowano szlabany z łamanymi ramionami, na zewnątrz – ramiona podświetlane. Zwiększony dystans czytania kart sprawia, że kierowca nie musi wystawiać na zewnątrz auta ręki z kartą. To nie tylko przyspiesza wjazd lub wyjazd, ale też znacząco podnosi komfort kierowców, zwłaszcza w deszczowe dni.

 

Gmach Sądu Najwyższego to jeden z najciekawszych obiektów architektonicznych w Polsce. Zaprojektowany przez Marka Budzyńskiego, Zbigniewa Badowskiego i Piotra Kowalczyka obiekt oddany został do użytku w 1999 rok. Elewacja przypomina strukturę pokrytą patyną czasu. Na zewnętrznych kolumnach umieszczono kilkadziesiąt paremii prawniczych w języku polskim i łacińskim. Ozdobą kompleksu są m.in. kariatydy symbolizujące wiarę, nadzieję i miłość. Charakterystycznym elementem jest też przejazd pod jednym ze skrzydeł budynku (skrzydło wzdłuż ul. Świętojerskiej), będący łącznikiem Pl. Krasińskich z ul. Bonifraterską. Poza Sądem Najwyższym kompleks mieści także Sąd Apelacyjny w Warszawie.

SKIDATA w stuletniej fabryce w Łodzi

2011-01-17
DG PARK zainstalował i uruchomił pierwszy w Łodzi system parkingowy SKIDATA. Działa on przy biurowcu powstałym z odrestaurowanej przez firmę HAMMERmed ponad stuletniej fabryki.

Czteropiętrowy ceglany budynek wzniesiony został w 1907 roku przez Henryka Dziembora. Przez lata działała w nim fabryka wyrobów dziewiarskich. Dzięki staraniom firmy HAMMERmed, zajmującej się głównie dostarczaniem wysokospecjalistycznych materiałów medycznych, został pieczołowicie odrestaurowany i przebudowany. W jego wnętrzach powstał biurowiec klasy A.

 

Budynek w całości wynajęty został przez ING Bank Śląski. Rozpoczęty już drugi etap inwestycji zakłada rozbudowę kompleksu. Prace te wiązać się będą także z dalszą rozbudową systemu parkingowego.

 

Na razie parking przy biurowcu obsługiwany jest przez trzy wjazdy, dwa wyjazdy, automatyczną kasę płatniczą Easy.Cash oraz kasę manualną. Całość w nowej szacie graficznej SKIDATA.

Parking SKIDATA w Galerii Wiatraczna

2010-11-17
DG PARK uruchomił właśnie system parkingowy w kompleksie mieszkaniowo-handlowym Galeria Wiatraczna w Warszawie. Część z zainstalowanych szlabanów to najnowszy model firmy SKIDATA – Multi Colour Boom.

Galeria Wiatraczna jest najnowszym obiektem w Polsce wyposażonym w sprzęt parkingowy SKIDATA. Dysponuje trzypoziomowym parkingiem z miejscami na pół tysiąca samochodów, wyposażonym w szlabany SKIDATA oraz czytniki kart zbliżeniowych. Część z zainstalowanych szlabanów to najnowszy model firmy – Multi Colour Boom. W pozycji zamkniętej całe ramię szlabanu świeci się na czerwono. W czasie otwierania lub zamykania ramię ma kolor żółty. Z kolei w pozycji otwartej ramię przybiera zielony kolor.

 

Galeria Wiatraczna to kompleks mieszkaniowo-handlowy wybudowany przez białostockiego dewelopera firmę Rogowski Development. Główna, 15-piętrowa część Galerii przylega do Ronda Wiatraczna. W środkowej części kompleks ma 10 pięter, a od strony ul. Kobielskiej – 7 pięter. Powierzchnia mieszkaniowa to ok. 13,5 tys. mkw. Do tego dochodzi ok. 7 tys. mkw powierzchni handlowo-usługowych. Rogowski Development to grupa kapitałowa założona w 2004 r. przez Remigiusza Rogowskiego, współwłaściciela developerskiej firmy „Wersal Podlaski”. Wśród licznych ukończonych już inwestycji są m.in. warszawskie Apartamenty Stegny i Apartamenty Wilanowska, białostockie Apartamenty Dobra i Apartamenty Leśna czy też Osiedle Pod Lasem Ignatki koło Białegostoku.

 

Galeria Wiatraczna jest najnowszym obiektem w Polsce wyposażonym w system parkingowy SKIDATA. Rozwiązania SKIDATA działają także m.in. w warszawskich centrach handlowych Złote Tarasy i Blue City, Centrum Haffnera w Sopocie, nowym stadionie Legii Warszawa, stołecznych hotelach Hilton, Hyatt Regency i Radisson SAS, Grunwaldzki Center we Wrocławiu czy Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

SKIDATA już działa na stadionie warszawskiej Legii

2010-08-16
Zakończył się pierwszy etap instalacji systemów kontroli dostępu i parkingowego SKIDATA na warszawskim stadionie Legii. Nowy stołeczny obiekt to pierwszy polski stadion, na którym działają systemy SKIDATA. Zainstalowała je, pracując na zlecenie Qumak-Seko

System kontroli dostępu na Legii to m.in. najnowsze czytniki kart i biletów Vario.Gate. Legia jest jednym z pierwszych obiektów na świecie gdzie one już działają. Czytniki Vario.Gate wkrótce zainstalowane zostaną m.in. na nowym stadionie Juventusu w Turynie.

 

– Warszawski obiekt dołączył do tak znanych stadionów, jak Allianz Arena w Monachium, Old Trafford Manchester United czy Donbas Arena w Doniecku – mówi Marcin Zwierzchowski, dyrektor operacyjny DG Park, polskiego przedstawiciela SKIDATA. – Wszędzie tam sprawdzają się nowoczesne rozwiązania SKIDATA. Austriacka firma, wyposażając w swoje systemy już prawie 200 stadionów na świecie, jest niekwestionowanym globalnym liderem rynku. A od warszawskiej Legii SKIDATA rozpoczyna ekspansję na polskim rynku – dodaje.

 

Na razie na Legii działa 40 czytników Vario.Gate wraz z kołowrotami (docelowo będzie ich 54) oraz kilkanaście ręcznych skanerów biletów i kart. Z kolei na parkingu zainstalowanych jest już osiem nowoczesnych automatycznych kas płatniczych serii Easy.Cash, kolumny wjazdowe i wyjazdowe oraz szlabany. Docelowo parking wyposażony będzie także m.in. w zaawansowane technologicznie czytniki kart dalekiego zasięgu. Zakończenie prac na Legii planowane jest w 2011 r. – Spotkanie z nowoczesnymi rozwiązaniami zaczyna się od samego wejścia na stadion: zamontowano tu jedne z najnowocześniejszych systemów kontroli dostępu, przeznaczone do obsługi imprez masowych – potwierdza Wojciech Miłuński, kierownik kontraktu Qumak-Sekom SA na stadionie Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa. – Czytniki w bramkach są uniwersalne – rozpoznają różnego rodzaju bilety, karty i wejściówki. Płynny ruch osób podczas meczów, koncertów czy innych imprez gwarantuje duża przepustowość rozwiązania.

 

Jedna bramka obsługuje do 1200 osób na godzinę – podkreśla. Tymczasem trwa właśnie instalacja systemów kontroli dostępu, akredytacyjnego i biletowego firmy SKIDATA na budowanym stadionie Cracovii. Poza Polską, SKIDATA wyposażyła ostatnio w swoje systemy m.in. stadiony w Doniecku i Charkowie na Ukrainie (szykowane na Euro 2012), korty tenisowe Roland Garros w Paryżu, stadion hokejowy HC Bozen Foxes, ogromny stadion piłkarski Marakana w Belgradzie, na którym mecze rozgrywa FK Crvena Zvezda czy międzynarodowe lotnisko Dallas/Fort Worth w USA.

SKIDATA na jednym z największych polskich lotnisk – Katowice Airport

2011-05-14
Konsorcjum DG PARK - SKIDATA wygrało przetarg na dostawę i montaż systemu parkingowego dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Nowym systemem objętych zostanie kilka parkingów: główny P1 przed terminalami A i B lotniska, parking P2, parkingi Cargo oraz pracowniczy. Ich łączna pojemność to niemal 2,4 tys. miejsc parkingowych. Parkingi te zajmują obszar o powierzchni ponad 74,3 tys. mkw.

 

Car-Reader, czyli wspomniany system rozpoznawania tablic, to jedno z najnowocześniejszych w tej chwili rozwiązań w tym zakresie na świecie. Charakteryzuje się nie tylko bardzo wysoką skutecznością i szybkość działania, ale i liczbą rozbudowanych funkcji i możliwości konfiguracyjnych. System sprawdza się nawet w tak zatłoczonych miejscach, jak Terminal Kontenerowy w Hamburgu, Deutsche Bundesbank w Reutlingen czy ponad 200-metrowy, najwyższy wieżowiec Austrii – Millenium Tower w Wiedniu. Rozwiązanie Car-Reader jest w pełni zintegrowane z systemem parkingowym SKIDATA.

 

Uruchamiając nowy system parkingowy lotnisko Katowice dołączy do listy kilkudziesięciu portów z całego świata, w których parkingi obsługują rozwiązania firmy SKIDATA AG. Listę tę otwierają tak znane obiekty, jak np. London Heathrow, Schiphol Amsterdam, Vienna Schwechat, Hong Kong International Airport. Niedawno do tej listy dołączył trzecie najruchliwsze lotnisko świata – Dallas Fort Worth International Airport, z ponad czterdziestoma tysiącami miejsc parkingowych. W Polsce SKIDATA działała do tej pory tylko na jednym lotnisku – w Porcie im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

 

Katowice to trzeci co do liczby obsłużonych pasażerów (po Okęciu i Balicach) port lotniczy w Polsce. W ubiegłym roku obsłużono na nim 2,4 mln osób. Pod względem przeładunku cargo to drugie lotnisko w kraju, ustępujące jedynie warszawskiemu.

SKIDATA Złotym Sponsorem Football Business Conference w Warszawie

2011-02-22
Już 7 marca, w Centrum Olimpijskim w Warszawie, odbędzie się trzecia edycja Football Business Conference. Złotym Sponsorem imprezy została firma SKIDATA AG.

SKIDATA AG odnosi w naszym regionie coraz więcej sukcesów. Wyposażyła w swoje systemy dwa pierwsze polskie stadiony (Legia Warszawa i Cracovia Kraków) oraz dwa ukraińskie (Donbass Arena w Doniecku i Metalist Charków). Starając się o kolejne projekty, oferuje coraz to nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania z zakresu systemów kontroli dostępu, biletowych, parkingowych, akredytacyjnych czy płatności bezgotówkowych. Systemy spełniają wszelkie normy UEFA i FIFA, ale też wymagania Ekstraklasy czy polskich przepisów związanych z bezpieczeństwem imprez masowych.

 

Łącznie, na całym świecie, SKIDATA dostarczyła swoje systemy do ponad 200 stadionów. Wśród nich są takie obiekty jak Alianz Arena w Monachium czy Old Trafford Manchester United.

 

Zapraszamy 7 marca na stoisko SKIDATA podczas Football Business Conference w Warszawie. Zaprezentujemy m.in. najnowszy czytnik biletów i kart kibica serii Vario.Gate.

Pl. Krasińskich z systemem SKIDATA

2011-01-10
DG Park dostarczył, zainstalował i uruchomił system parkingowy SKIDATA w podziemnym parkingu publicznym na Pl. Krasińskich w Warszawie.

To pierwsze w naszym kraju miejsce z urządzeniami parkingowymi SKIDATA w nowej szacie graficznej.

 

Odświeżony design urządzeń parkingowych SKIDATA najlepiej widoczny jest na automatycznych kasach płatniczych. Charakteryzuje się połączeniem dwóch odcieni szarości oraz pionowym żółtym paskiem. Podobne kolory pojawiły się również na nowych kolumnach wjazdowych i wyjazdowych.

 

System parkingowy na Pl. Krasińskich składa się z jednego wjazdu, jednego wyjazdu, dwóch kas automatycznych oraz kasy manualnej. Pozwoli on na sprawne zarządzanie dwupoziomowym parkingiem podziemnym z 410. miejscami postojowymi. DG Park dostarczył i zainstalował system parkingowy na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. Operatorem parkingu na Pl. Krasińskich jest firma MarcPol S.A.

 

Parking zlokalizowany jest w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc stolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta. Tuż obok znajdują się m.in. gmach Sądu Najwyższego, Pałac Krasińskich ze zbiorami specjalnymi Biblioteki Narodowej, Katedra Polowa Wojska Polskiego oraz Pomnik Powstania Warszawskiego.

Stadion Cracovii oficjalnie otwarty

2010-09-26
14,3 tys. widzów przeszło w sobotę (25 września) przez bramki z czytnikami kart i biletów SKIDATA i po raz pierwszy zasiadło na trybunach nowego stadionu Cracovii.

Tym samym otwarty został pierwszy w Polsce stadion, na którym działają zintegrowane systemy kontroli dostępu, biletowy i akredytacyjny dostarczone przez SKIDATA. W skład rozwiązania wchodzą 34 pojedyncze i podwójne wysokie furty oraz dwa wejścia VIP z niskimi kołowrotami. Wszystkie wejścia wyposażone są w czytniki Vario.Gate.Dodatkowo, w wejściach zintegrowano kamery systemu elektronicznej weryfikacji widzów.

 

Jedynego tak nowoczesnego i zaawansowanego technicznie rozwiązania tego typu na polskich stadionach. – To nasz pierwsza polska instalacja systemu z tzw. wysokimi furtami – mówi Marcin Zwierzchowski, dyrektor operacyjny DG Park, polskiego przedstawiciela SKIDATA AG. – Mamy nadzieje już wkrótce wykorzystać doświadczenia zdobyte w Krakowie na stadionach przygotowywanych do Euro2012, na których wysokie furty będą niezbędne. Tym bardziej, że dwa pierwsze obiekty gotowe na Euro2012, czyli ukraińskie stadiony Donbass Arena w Doniecku i Metalist w Charkowie, wyposażone są właśnie w systemy SKIDATA – dodaje.

 

Na stadionie popularnych krakowskich Pasów SKIDATA odpowiada także za system biletowy i akredytacyjny, wraz z wyposażeniem 25. kas biletowych oraz czterech punktów wyrabiania kart kibica. Oczywiście system pozwala także na zakup biletów przez internet.

Sukces SKIDATA na Mundialu w RPA

2010-07-12
Ogromnym sukcesem dla SKIDATA AG zakończyły się tegoroczne mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RPA. Austriacy wyposażyli w swoje systemy sześć z dziesięciu aren przygotowanych na World Cup 2010. Wszystkie działały bez zarzutu.

Systemy SKIDATA działają w RPA na: Nelson Mandela Bay Stadium (Port Elizabeth), Moses Mabhida Stadium (Durban), Mbombela Stadium (Nelspruit), Ellis Park Stadium (Johannesburg), Royal Bafokeng Stadium (Rustenburg) oraz Loftus Versfeld Stadium (Pretoria). Łącznie obiekty te mają 326 tys. miejsc siedzących. W czasie mistrzostw przez bramki SKIDATA przeszło, w szybki i bezpieczny sposób, ponad 2 miliony widzów. Na każdym ze stadionów wyposażonych przez SKIDATA, podczas całych zawodów, byli także austriaccy technicy czuwający nad poprawnością działania systemów kontroli dostępu.

 

Systemy wykorzystywane były nie tylko do kontroli biletów oraz uniemożliwieniu wejścia na obiekty widzom z tzw. zakazami. Baza danych znacząco ułatwiła działania marketingowe, w trakcie meczy i po nich. System niezbędny była także do przygotowania dogłębnych raportów dla organizatora mistrzostw – FIFA.

 

Mistrzostwa Świata w RPA to już drugi tegoroczny sukces SKIDATA w Afryce. Wcześniej firma wyposażyła wszystkie cztery stadiony w Angoli na Puchar Narodów Afryki 2010. W przypadku projektu w Angoli od podpisania kontraktów na zakup systemów do uruchomienia zainstalowanych na stadionach rozwiązań minął zaledwie jeden miesiąc! Także w Angoli systemy kontroli dostępu SKIDATA działały poprawnie.

Strony 1 2 3 4 5 6