Zaloguj

Aktualności

Strony 1 2 3 4 5 6

SKIDATA w stuletniej fabryce w Łodzi

2011-01-17
DG PARK zainstalował i uruchomił pierwszy w Łodzi system parkingowy SKIDATA. Działa on przy biurowcu powstałym z odrestaurowanej przez firmę HAMMERmed ponad stuletniej fabryki.

Czteropiętrowy ceglany budynek wzniesiony został w 1907 roku przez Henryka Dziembora. Przez lata działała w nim fabryka wyrobów dziewiarskich. Dzięki staraniom firmy HAMMERmed, zajmującej się głównie dostarczaniem wysokospecjalistycznych materiałów medycznych, został pieczołowicie odrestaurowany i przebudowany. W jego wnętrzach powstał biurowiec klasy A.

 

Budynek w całości wynajęty został przez ING Bank Śląski. Rozpoczęty już drugi etap inwestycji zakłada rozbudowę kompleksu. Prace te wiązać się będą także z dalszą rozbudową systemu parkingowego.

 

Na razie parking przy biurowcu obsługiwany jest przez trzy wjazdy, dwa wyjazdy, automatyczną kasę płatniczą Easy.Cash oraz kasę manualną. Całość w nowej szacie graficznej SKIDATA.

Parking SKIDATA w Galerii Wiatraczna

2010-11-17
DG PARK uruchomił właśnie system parkingowy w kompleksie mieszkaniowo-handlowym Galeria Wiatraczna w Warszawie. Część z zainstalowanych szlabanów to najnowszy model firmy SKIDATA – Multi Colour Boom.

Galeria Wiatraczna jest najnowszym obiektem w Polsce wyposażonym w sprzęt parkingowy SKIDATA. Dysponuje trzypoziomowym parkingiem z miejscami na pół tysiąca samochodów, wyposażonym w szlabany SKIDATA oraz czytniki kart zbliżeniowych. Część z zainstalowanych szlabanów to najnowszy model firmy – Multi Colour Boom. W pozycji zamkniętej całe ramię szlabanu świeci się na czerwono. W czasie otwierania lub zamykania ramię ma kolor żółty. Z kolei w pozycji otwartej ramię przybiera zielony kolor.

 

Galeria Wiatraczna to kompleks mieszkaniowo-handlowy wybudowany przez białostockiego dewelopera firmę Rogowski Development. Główna, 15-piętrowa część Galerii przylega do Ronda Wiatraczna. W środkowej części kompleks ma 10 pięter, a od strony ul. Kobielskiej – 7 pięter. Powierzchnia mieszkaniowa to ok. 13,5 tys. mkw. Do tego dochodzi ok. 7 tys. mkw powierzchni handlowo-usługowych. Rogowski Development to grupa kapitałowa założona w 2004 r. przez Remigiusza Rogowskiego, współwłaściciela developerskiej firmy „Wersal Podlaski”. Wśród licznych ukończonych już inwestycji są m.in. warszawskie Apartamenty Stegny i Apartamenty Wilanowska, białostockie Apartamenty Dobra i Apartamenty Leśna czy też Osiedle Pod Lasem Ignatki koło Białegostoku.

 

Galeria Wiatraczna jest najnowszym obiektem w Polsce wyposażonym w system parkingowy SKIDATA. Rozwiązania SKIDATA działają także m.in. w warszawskich centrach handlowych Złote Tarasy i Blue City, Centrum Haffnera w Sopocie, nowym stadionie Legii Warszawa, stołecznych hotelach Hilton, Hyatt Regency i Radisson SAS, Grunwaldzki Center we Wrocławiu czy Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

SKIDATA już działa na stadionie warszawskiej Legii

2010-08-16
Zakończył się pierwszy etap instalacji systemów kontroli dostępu i parkingowego SKIDATA na warszawskim stadionie Legii. Nowy stołeczny obiekt to pierwszy polski stadion, na którym działają systemy SKIDATA. Zainstalowała je, pracując na zlecenie Qumak-Seko

System kontroli dostępu na Legii to m.in. najnowsze czytniki kart i biletów Vario.Gate. Legia jest jednym z pierwszych obiektów na świecie gdzie one już działają. Czytniki Vario.Gate wkrótce zainstalowane zostaną m.in. na nowym stadionie Juventusu w Turynie.

 

– Warszawski obiekt dołączył do tak znanych stadionów, jak Allianz Arena w Monachium, Old Trafford Manchester United czy Donbas Arena w Doniecku – mówi Marcin Zwierzchowski, dyrektor operacyjny DG Park, polskiego przedstawiciela SKIDATA. – Wszędzie tam sprawdzają się nowoczesne rozwiązania SKIDATA. Austriacka firma, wyposażając w swoje systemy już prawie 200 stadionów na świecie, jest niekwestionowanym globalnym liderem rynku. A od warszawskiej Legii SKIDATA rozpoczyna ekspansję na polskim rynku – dodaje.

 

Na razie na Legii działa 40 czytników Vario.Gate wraz z kołowrotami (docelowo będzie ich 54) oraz kilkanaście ręcznych skanerów biletów i kart. Z kolei na parkingu zainstalowanych jest już osiem nowoczesnych automatycznych kas płatniczych serii Easy.Cash, kolumny wjazdowe i wyjazdowe oraz szlabany. Docelowo parking wyposażony będzie także m.in. w zaawansowane technologicznie czytniki kart dalekiego zasięgu. Zakończenie prac na Legii planowane jest w 2011 r. – Spotkanie z nowoczesnymi rozwiązaniami zaczyna się od samego wejścia na stadion: zamontowano tu jedne z najnowocześniejszych systemów kontroli dostępu, przeznaczone do obsługi imprez masowych – potwierdza Wojciech Miłuński, kierownik kontraktu Qumak-Sekom SA na stadionie Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa. – Czytniki w bramkach są uniwersalne – rozpoznają różnego rodzaju bilety, karty i wejściówki. Płynny ruch osób podczas meczów, koncertów czy innych imprez gwarantuje duża przepustowość rozwiązania.

 

Jedna bramka obsługuje do 1200 osób na godzinę – podkreśla. Tymczasem trwa właśnie instalacja systemów kontroli dostępu, akredytacyjnego i biletowego firmy SKIDATA na budowanym stadionie Cracovii. Poza Polską, SKIDATA wyposażyła ostatnio w swoje systemy m.in. stadiony w Doniecku i Charkowie na Ukrainie (szykowane na Euro 2012), korty tenisowe Roland Garros w Paryżu, stadion hokejowy HC Bozen Foxes, ogromny stadion piłkarski Marakana w Belgradzie, na którym mecze rozgrywa FK Crvena Zvezda czy międzynarodowe lotnisko Dallas/Fort Worth w USA.

Nowy stadion Cracovii z systemami SKIDATA

2010-04-27
Zintegrowane systemy kontroli dostępu, biletowy i akredytacyjny firmy SKIDATA AG – takie rozwiązanie wdrożone zostanie na powstającym właśnie stadionie popularnych krakowskich Pasów.

Cracovia to najstarszy nieprzerwanie działający klub sportowy w Polsce, a zarazem zdobywca pierwszego mistrzostwa polski w piłce nożnej mężczyzn w 1921 r. Krakowska drużyna, grająca obecnie w Ekstraklasie, w swojej ponad stuletniej historii pięć razy sięgała po mistrzowski tytuł.

 

Ten zasłużony dla piłki nożnej klub, którego najsłynniejszym kibicem był Jan Paweł II, doczekał się nowoczesnego stadionu na ponad 15 tys. widzów. Obiekt powstaje właśnie na skraju krakowski Błoń, przy ul. Kałuży, w miejscu poprzedniego stadionu (z miejscami dla 6,5 tys. widzów).

 

DG Park, polski przedstawiciel SKIDATA AG, dostarczy na nowy obiekt systemy kontroli dostępu, biletowy i akredytacyjny. Rozwiązanie to będzie zintegrowane z zaawansowanym systemem elektronicznej weryfikacji widzów, który dostarczy czeska firma Integoo s.r.o. W efekcie powstanie System Kart Kibica – najnowocześniejsze obecnie tego typu rozwiązanie na polskich stadionach.

 

Część za którą odpowiada SKIDATA to m.in. 35 czytników biletów i kart serii Vario.Gate, pojedyncze i podwójne wysokie furty, kołowrót dla VIP-ów – mówi Marcin Zwierzchowski z DG Park. – To także wyposażenie kas biletowych i wyrabiania kart kibica, a także oprogramowanie systemu kontroli dostępu, biletowego i akredytacyjnego – dodaje.

 

Otwarcie nowego stadionu planowane jest na wrzesień tego roku. Wcześniej przeprowadzone zostaną wnikliwe testy wszystkich elementów składających się na System Kart Kibica.

 

Stadion Cracovii będzie miał kategorię 3 UEFA. Co prawda spełnia większość wymagań dla wyższej kategorii Elite, ale ma zbyt małą pojemność by się o nią ubiegać.

Pl. Krasińskich z systemem SKIDATA

2011-01-10
DG Park dostarczył, zainstalował i uruchomił system parkingowy SKIDATA w podziemnym parkingu publicznym na Pl. Krasińskich w Warszawie.

To pierwsze w naszym kraju miejsce z urządzeniami parkingowymi SKIDATA w nowej szacie graficznej.

 

Odświeżony design urządzeń parkingowych SKIDATA najlepiej widoczny jest na automatycznych kasach płatniczych. Charakteryzuje się połączeniem dwóch odcieni szarości oraz pionowym żółtym paskiem. Podobne kolory pojawiły się również na nowych kolumnach wjazdowych i wyjazdowych.

 

System parkingowy na Pl. Krasińskich składa się z jednego wjazdu, jednego wyjazdu, dwóch kas automatycznych oraz kasy manualnej. Pozwoli on na sprawne zarządzanie dwupoziomowym parkingiem podziemnym z 410. miejscami postojowymi. DG Park dostarczył i zainstalował system parkingowy na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. Operatorem parkingu na Pl. Krasińskich jest firma MarcPol S.A.

 

Parking zlokalizowany jest w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc stolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta. Tuż obok znajdują się m.in. gmach Sądu Najwyższego, Pałac Krasińskich ze zbiorami specjalnymi Biblioteki Narodowej, Katedra Polowa Wojska Polskiego oraz Pomnik Powstania Warszawskiego.

Stadion Cracovii oficjalnie otwarty

2010-09-26
14,3 tys. widzów przeszło w sobotę (25 września) przez bramki z czytnikami kart i biletów SKIDATA i po raz pierwszy zasiadło na trybunach nowego stadionu Cracovii.

Tym samym otwarty został pierwszy w Polsce stadion, na którym działają zintegrowane systemy kontroli dostępu, biletowy i akredytacyjny dostarczone przez SKIDATA. W skład rozwiązania wchodzą 34 pojedyncze i podwójne wysokie furty oraz dwa wejścia VIP z niskimi kołowrotami. Wszystkie wejścia wyposażone są w czytniki Vario.Gate.Dodatkowo, w wejściach zintegrowano kamery systemu elektronicznej weryfikacji widzów.

 

Jedynego tak nowoczesnego i zaawansowanego technicznie rozwiązania tego typu na polskich stadionach. – To nasz pierwsza polska instalacja systemu z tzw. wysokimi furtami – mówi Marcin Zwierzchowski, dyrektor operacyjny DG Park, polskiego przedstawiciela SKIDATA AG. – Mamy nadzieje już wkrótce wykorzystać doświadczenia zdobyte w Krakowie na stadionach przygotowywanych do Euro2012, na których wysokie furty będą niezbędne. Tym bardziej, że dwa pierwsze obiekty gotowe na Euro2012, czyli ukraińskie stadiony Donbass Arena w Doniecku i Metalist w Charkowie, wyposażone są właśnie w systemy SKIDATA – dodaje.

 

Na stadionie popularnych krakowskich Pasów SKIDATA odpowiada także za system biletowy i akredytacyjny, wraz z wyposażeniem 25. kas biletowych oraz czterech punktów wyrabiania kart kibica. Oczywiście system pozwala także na zakup biletów przez internet.

Sukces SKIDATA na Mundialu w RPA

2010-07-12
Ogromnym sukcesem dla SKIDATA AG zakończyły się tegoroczne mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RPA. Austriacy wyposażyli w swoje systemy sześć z dziesięciu aren przygotowanych na World Cup 2010. Wszystkie działały bez zarzutu.

Systemy SKIDATA działają w RPA na: Nelson Mandela Bay Stadium (Port Elizabeth), Moses Mabhida Stadium (Durban), Mbombela Stadium (Nelspruit), Ellis Park Stadium (Johannesburg), Royal Bafokeng Stadium (Rustenburg) oraz Loftus Versfeld Stadium (Pretoria). Łącznie obiekty te mają 326 tys. miejsc siedzących. W czasie mistrzostw przez bramki SKIDATA przeszło, w szybki i bezpieczny sposób, ponad 2 miliony widzów. Na każdym ze stadionów wyposażonych przez SKIDATA, podczas całych zawodów, byli także austriaccy technicy czuwający nad poprawnością działania systemów kontroli dostępu.

 

Systemy wykorzystywane były nie tylko do kontroli biletów oraz uniemożliwieniu wejścia na obiekty widzom z tzw. zakazami. Baza danych znacząco ułatwiła działania marketingowe, w trakcie meczy i po nich. System niezbędny była także do przygotowania dogłębnych raportów dla organizatora mistrzostw – FIFA.

 

Mistrzostwa Świata w RPA to już drugi tegoroczny sukces SKIDATA w Afryce. Wcześniej firma wyposażyła wszystkie cztery stadiony w Angoli na Puchar Narodów Afryki 2010. W przypadku projektu w Angoli od podpisania kontraktów na zakup systemów do uruchomienia zainstalowanych na stadionach rozwiązań minął zaledwie jeden miesiąc! Także w Angoli systemy kontroli dostępu SKIDATA działały poprawnie.

Legia – pierwszy polski stadion z systemami SKIDATA

2009-12-14
SKIDATA AG wraz z DG Park dostarczą systemy kontroli dostępu oraz parkingowy na stadion Legii Warszawa. Rekomendację dla urządzeń wydały władze Klubu. Ustalone zostały także szczegóły kontraktu z podwykonawcą instalacji niskoprądowych na stadionie.

 

- Wybierając system kontroli dostępu i parkingowy sprawdziliśmy wiele nowoczesnych rozwiązań na świecie – mówi Mariusz Wolski, dyrektor IT Legia Warszawa. – Rozwiązanie proponowane przez SKIDATA AG spełnia wszystkie nasze oczekiwania, jak również wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych. Do tego SKIDATA AG pozwala też na rozbudowę systemu w przyszłości o niezliczoną liczbę dodatkowych funkcji i aplikacji – dodaje.Stadion przy ulicy Łazienkowskiej, którego otwarcie po przebudowie planowane jest w połowie przyszłego roku, wyposażony będzie w 55 czytników biletów wraz z kołowrotami oraz dodatkowe czytniki przy wejściach dla VIP-ów. Z kolei system parkingowy obejmować będzie m.in. osiem nowoczesnych automatycznych kas. Oba systemy będą w pełni zintegrowane: – Kibice będą mogli wjechać na stadionowy parking oraz poruszać się po stadionie mając przy sobie jedną kartę kibica – mówi Ryszard Zwierzchowski, prezes DG Park, przedstawiciela SKIDATA AG na Polskę. – System ten można rozbudować o tzw. bezgotówkowe płatności, dzięki czemu tą samą kartą będzie można nawet płacić w klubowym sklepiku czy punktach gastronomicznych lub usługowych na terenie stadionu – tłumaczy.Legia będzie jednym z pierwszych obiektów na świecie, na których zainstalowane zostaną najnowsze czytniki SKIDATA – Vario.Gate. Przy okazji konferencji dotyczącej kontraktu odbyła się polska premiera Vario.Gate, będąca jednocześnie pierwszym publicznym pokazem tego urządzenia poza Austrią. Prezentacji nowego czytnika dokonał Alfred Gunacker, odpowiadający w dziale kontroli dostępu SKIDATA AG m.in. za rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Podkreślał przy tym, że urządzenie w jednej przestrzeni czytnika zdolne jest do kontroli wielu różnych biletów. Od tradycyjnych papierowych z kodem kreskowym 2D i 3D, poprzez karty kibica i bilety drukowane w domu, aż po bilety wysłane na telefony komórkowe w formie MMS-ów. – Czytnik ma także wbudowany pokaźnych rozmiarów kolorowy wyświetlacz, pozwalający na prezentowanie reklam, ale i wyświetlanie czytelnych komunikatów dla gości przychodzących na stadion. A co jeszcze ciekawsze, współpracujący z Vario.Gate kołowrotek SKIDATA pozwala na niemal bezdotykowe przejście przez bramkę wejściową. Ramiona przekręcają się automatycznie – wyjaśniał Alfred Gunacker.Z kolei także obecny na konferencji wiceprezes SKIDATA AG Gunther Geisenfelder podkreślał, że Polska jest w tej chwili jednym z najważniejszych na świecie rynków dla austriackiej firmy. Zwłaszcza ze względu na Euro2012, przy którego organizacji firma już odniosła dwa sukcesy (wyposażyła w swoje systemy stadiony w Doniecku i Charkowie). – Także poza Euro2012 plany inwestycyjne w Polsce są naprawdę imponujące. I dotyczy to nie tylko stadionów piłkarskich – mówił Geisenfelder.

- Wybierając system kontroli dostępu i parkingowy sprawdziliśmy wiele nowoczesnych rozwiązań na świecie – mówi Mariusz Wolski, dyrektor IT Legia Warszawa. – Rozwiązanie proponowane przez SKIDATA AG spełnia wszystkie nasze oczekiwania, jak również wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych. Do tego SKIDATA AG pozwala też na rozbudowę systemu w przyszłości o niezliczoną liczbę dodatkowych funkcji i aplikacji – dodaje.Stadion przy ulicy Łazienkowskiej, którego otwarcie po przebudowie planowane jest w połowie przyszłego roku, wyposażony będzie w 55 czytników biletów wraz z kołowrotami oraz dodatkowe czytniki przy wejściach dla VIP-ów. Z kolei system parkingowy obejmować będzie m.in. osiem nowoczesnych automatycznych kas.

 

Oba systemy będą w pełni zintegrowane: – Kibice będą mogli wjechać na stadionowy parking oraz poruszać się po stadionie mając przy sobie jedną kartę kibica – mówi Ryszard Zwierzchowski, prezes DG Park, przedstawiciela SKIDATA AG na Polskę. – System ten można rozbudować o tzw. bezgotówkowe płatności, dzięki czemu tą samą kartą będzie można nawet płacić w klubowym sklepiku czy punktach gastronomicznych lub usługowych na terenie stadionu – tłumaczy.

 

Legia będzie jednym z pierwszych obiektów na świecie, na których zainstalowane zostaną najnowsze czytniki SKIDATA – Vario.Gate. Przy okazji konferencji dotyczącej kontraktu odbyła się polska premiera Vario.Gate, będąca jednocześnie pierwszym publicznym pokazem tego urządzenia poza Austrią. Prezentacji nowego czytnika dokonał Alfred Gunacker, odpowiadający w dziale kontroli dostępu SKIDATA AG m.in. za rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Podkreślał przy tym, że urządzenie w jednej przestrzeni czytnika zdolne jest do kontroli wielu różnych biletów. Od tradycyjnych papierowych z kodem kreskowym 2D i 3D, poprzez karty kibica i bilety drukowane w domu, aż po bilety wysłane na telefony komórkowe w formie MMS-ów. – Czytnik ma także wbudowany pokaźnych rozmiarów kolorowy wyświetlacz, pozwalający na prezentowanie reklam, ale i wyświetlanie czytelnych komunikatów dla gości przychodzących na stadion. A co jeszcze ciekawsze, współpracujący z Vario.Gate kołowrotek SKIDATA pozwala na niemal bezdotykowe przejście przez bramkę wejściową. Ramiona przekręcają się automatycznie – wyjaśniał Alfred Gunacker.

Z kolei także obecny na konferencji wiceprezes SKIDATA AG Gunther Geisenfelder podkreślał, że Polska jest w tej chwili jednym z najważniejszych na świecie rynków dla austriackiej firmy. Zwłaszcza ze względu na Euro2012, przy którego organizacji firma już odniosła dwa sukcesy (wyposażyła w swoje systemy stadiony w Doniecku i Charkowie). – Także poza Euro2012 plany inwestycyjne w Polsce są naprawdę imponujące. I dotyczy to nie tylko stadionów piłkarskich – mówił Geisenfelder.

 

Strony 1 2 3 4 5 6