Zaloguj

Aktualności

Strony 1 2 3 4 5 6

Nowy stadion Cracovii z systemami SKIDATA

2010-04-27
Zintegrowane systemy kontroli dostępu, biletowy i akredytacyjny firmy SKIDATA AG – takie rozwiązanie wdrożone zostanie na powstającym właśnie stadionie popularnych krakowskich Pasów.

Cracovia to najstarszy nieprzerwanie działający klub sportowy w Polsce, a zarazem zdobywca pierwszego mistrzostwa polski w piłce nożnej mężczyzn w 1921 r. Krakowska drużyna, grająca obecnie w Ekstraklasie, w swojej ponad stuletniej historii pięć razy sięgała po mistrzowski tytuł.

 

Ten zasłużony dla piłki nożnej klub, którego najsłynniejszym kibicem był Jan Paweł II, doczekał się nowoczesnego stadionu na ponad 15 tys. widzów. Obiekt powstaje właśnie na skraju krakowski Błoń, przy ul. Kałuży, w miejscu poprzedniego stadionu (z miejscami dla 6,5 tys. widzów).

 

DG Park, polski przedstawiciel SKIDATA AG, dostarczy na nowy obiekt systemy kontroli dostępu, biletowy i akredytacyjny. Rozwiązanie to będzie zintegrowane z zaawansowanym systemem elektronicznej weryfikacji widzów, który dostarczy czeska firma Integoo s.r.o. W efekcie powstanie System Kart Kibica – najnowocześniejsze obecnie tego typu rozwiązanie na polskich stadionach.

 

Część za którą odpowiada SKIDATA to m.in. 35 czytników biletów i kart serii Vario.Gate, pojedyncze i podwójne wysokie furty, kołowrót dla VIP-ów – mówi Marcin Zwierzchowski z DG Park. – To także wyposażenie kas biletowych i wyrabiania kart kibica, a także oprogramowanie systemu kontroli dostępu, biletowego i akredytacyjnego – dodaje.

 

Otwarcie nowego stadionu planowane jest na wrzesień tego roku. Wcześniej przeprowadzone zostaną wnikliwe testy wszystkich elementów składających się na System Kart Kibica.

 

Stadion Cracovii będzie miał kategorię 3 UEFA. Co prawda spełnia większość wymagań dla wyższej kategorii Elite, ale ma zbyt małą pojemność by się o nią ubiegać.

Legia – pierwszy polski stadion z systemami SKIDATA

2009-12-14
SKIDATA AG wraz z DG Park dostarczą systemy kontroli dostępu oraz parkingowy na stadion Legii Warszawa. Rekomendację dla urządzeń wydały władze Klubu. Ustalone zostały także szczegóły kontraktu z podwykonawcą instalacji niskoprądowych na stadionie.

 

- Wybierając system kontroli dostępu i parkingowy sprawdziliśmy wiele nowoczesnych rozwiązań na świecie – mówi Mariusz Wolski, dyrektor IT Legia Warszawa. – Rozwiązanie proponowane przez SKIDATA AG spełnia wszystkie nasze oczekiwania, jak również wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych. Do tego SKIDATA AG pozwala też na rozbudowę systemu w przyszłości o niezliczoną liczbę dodatkowych funkcji i aplikacji – dodaje.Stadion przy ulicy Łazienkowskiej, którego otwarcie po przebudowie planowane jest w połowie przyszłego roku, wyposażony będzie w 55 czytników biletów wraz z kołowrotami oraz dodatkowe czytniki przy wejściach dla VIP-ów. Z kolei system parkingowy obejmować będzie m.in. osiem nowoczesnych automatycznych kas. Oba systemy będą w pełni zintegrowane: – Kibice będą mogli wjechać na stadionowy parking oraz poruszać się po stadionie mając przy sobie jedną kartę kibica – mówi Ryszard Zwierzchowski, prezes DG Park, przedstawiciela SKIDATA AG na Polskę. – System ten można rozbudować o tzw. bezgotówkowe płatności, dzięki czemu tą samą kartą będzie można nawet płacić w klubowym sklepiku czy punktach gastronomicznych lub usługowych na terenie stadionu – tłumaczy.Legia będzie jednym z pierwszych obiektów na świecie, na których zainstalowane zostaną najnowsze czytniki SKIDATA – Vario.Gate. Przy okazji konferencji dotyczącej kontraktu odbyła się polska premiera Vario.Gate, będąca jednocześnie pierwszym publicznym pokazem tego urządzenia poza Austrią. Prezentacji nowego czytnika dokonał Alfred Gunacker, odpowiadający w dziale kontroli dostępu SKIDATA AG m.in. za rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Podkreślał przy tym, że urządzenie w jednej przestrzeni czytnika zdolne jest do kontroli wielu różnych biletów. Od tradycyjnych papierowych z kodem kreskowym 2D i 3D, poprzez karty kibica i bilety drukowane w domu, aż po bilety wysłane na telefony komórkowe w formie MMS-ów. – Czytnik ma także wbudowany pokaźnych rozmiarów kolorowy wyświetlacz, pozwalający na prezentowanie reklam, ale i wyświetlanie czytelnych komunikatów dla gości przychodzących na stadion. A co jeszcze ciekawsze, współpracujący z Vario.Gate kołowrotek SKIDATA pozwala na niemal bezdotykowe przejście przez bramkę wejściową. Ramiona przekręcają się automatycznie – wyjaśniał Alfred Gunacker.Z kolei także obecny na konferencji wiceprezes SKIDATA AG Gunther Geisenfelder podkreślał, że Polska jest w tej chwili jednym z najważniejszych na świecie rynków dla austriackiej firmy. Zwłaszcza ze względu na Euro2012, przy którego organizacji firma już odniosła dwa sukcesy (wyposażyła w swoje systemy stadiony w Doniecku i Charkowie). – Także poza Euro2012 plany inwestycyjne w Polsce są naprawdę imponujące. I dotyczy to nie tylko stadionów piłkarskich – mówił Geisenfelder.

- Wybierając system kontroli dostępu i parkingowy sprawdziliśmy wiele nowoczesnych rozwiązań na świecie – mówi Mariusz Wolski, dyrektor IT Legia Warszawa. – Rozwiązanie proponowane przez SKIDATA AG spełnia wszystkie nasze oczekiwania, jak również wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych. Do tego SKIDATA AG pozwala też na rozbudowę systemu w przyszłości o niezliczoną liczbę dodatkowych funkcji i aplikacji – dodaje.Stadion przy ulicy Łazienkowskiej, którego otwarcie po przebudowie planowane jest w połowie przyszłego roku, wyposażony będzie w 55 czytników biletów wraz z kołowrotami oraz dodatkowe czytniki przy wejściach dla VIP-ów. Z kolei system parkingowy obejmować będzie m.in. osiem nowoczesnych automatycznych kas.

 

Oba systemy będą w pełni zintegrowane: – Kibice będą mogli wjechać na stadionowy parking oraz poruszać się po stadionie mając przy sobie jedną kartę kibica – mówi Ryszard Zwierzchowski, prezes DG Park, przedstawiciela SKIDATA AG na Polskę. – System ten można rozbudować o tzw. bezgotówkowe płatności, dzięki czemu tą samą kartą będzie można nawet płacić w klubowym sklepiku czy punktach gastronomicznych lub usługowych na terenie stadionu – tłumaczy.

 

Legia będzie jednym z pierwszych obiektów na świecie, na których zainstalowane zostaną najnowsze czytniki SKIDATA – Vario.Gate. Przy okazji konferencji dotyczącej kontraktu odbyła się polska premiera Vario.Gate, będąca jednocześnie pierwszym publicznym pokazem tego urządzenia poza Austrią. Prezentacji nowego czytnika dokonał Alfred Gunacker, odpowiadający w dziale kontroli dostępu SKIDATA AG m.in. za rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Podkreślał przy tym, że urządzenie w jednej przestrzeni czytnika zdolne jest do kontroli wielu różnych biletów. Od tradycyjnych papierowych z kodem kreskowym 2D i 3D, poprzez karty kibica i bilety drukowane w domu, aż po bilety wysłane na telefony komórkowe w formie MMS-ów. – Czytnik ma także wbudowany pokaźnych rozmiarów kolorowy wyświetlacz, pozwalający na prezentowanie reklam, ale i wyświetlanie czytelnych komunikatów dla gości przychodzących na stadion. A co jeszcze ciekawsze, współpracujący z Vario.Gate kołowrotek SKIDATA pozwala na niemal bezdotykowe przejście przez bramkę wejściową. Ramiona przekręcają się automatycznie – wyjaśniał Alfred Gunacker.

Z kolei także obecny na konferencji wiceprezes SKIDATA AG Gunther Geisenfelder podkreślał, że Polska jest w tej chwili jednym z najważniejszych na świecie rynków dla austriackiej firmy. Zwłaszcza ze względu na Euro2012, przy którego organizacji firma już odniosła dwa sukcesy (wyposażyła w swoje systemy stadiony w Doniecku i Charkowie). – Także poza Euro2012 plany inwestycyjne w Polsce są naprawdę imponujące. I dotyczy to nie tylko stadionów piłkarskich – mówił Geisenfelder.

 

Strony 1 2 3 4 5 6