Zaloguj

SKIDATA

 

SKIDATA AG to uznany na całym świecie projektant i producent systemów parkingowych, kontroli dostępu i biletowych. Firma ma na koncie ok. 6,5 tys. instalacji systemów na całym świecie. Z tego ponad 3,5 tys. to instalacje systemów parkingowych, głównie na lotniskach (jak np. London Heathrow czy Amsterdam Schiphol), galeriach handlowych (jak np. Galerie Lafayette Paris czy La Vaguada Madrid) oraz hotelach (m.in. sieci Hilton, Marriott, Sheraton i Radisson). Kolejne ponad 2,5 tys. to instalacje systemów kontroli dostępu, m.in. na stadionach, jak Allianz Arena Monachium, Old Trafford Stadium – Manchester United czy Donbass-Arena.
W swojej centrali w Salzburgu (Austria) SKIDATA ma największe na świecie centrum badawczo-rozwojowe w zakresie systemów parkingowych, kontroli dostępu i biletowych. Zatrudnia w nim ok. 140 inżynierów i projektantów. Na badania i rozwój spółka przeznacza co roku ok. 13 proc. przychodów (w 2010 r. przychody przekroczyły 224 mln CHF). Spółka zatrudnia ponad 600 osób. Jest reprezentowana w 45 krajach. Ma 69 zarejestrowanych własnych patentów.
Firma SKIDATA AG powstała w 1977 r. i zaczynała od systemów kontroli dostępu i biletowych w ośrodkach narciarskich. Od 1985 r. buduje także własne systemy parkingowe. W 1990 r. jako pierwsza na świecie firma z branży parkingowej wdrożyła system automatycznej płatności kartami kredytowymi. Od 2001 r. właścicielem SKIDATA AG jest notowana na szwajcarskiej giełdzie spółka Kudelski Group, założona przez Stefana Kudelskiego. Do tej samej grupy należy m.in. spółka NAGRA. Roczne przychody Kudelski Group przekraczają miliard franków. Od 2009 r przedstawicielem SKIDATA AG na Polskę jest DG Park

SKIDATA AG to lider światowego rynku systemów parkingowych i biletowych. Systemy SKIDATA działają w ponad 10 tys. obiektów (z tego ponad 7 tys. to projekty parkingowe) na całym świecie. Już kilkadziesiąt polskich obiektów także jest w nie wyposażonych.


W swojej centrali w Salzburgu SKIDATA AG ma największe na świecie centrum badawczo-rozwojowe w zakresie systemów parkingowych, kontroli dostępu i biletowych. Zatrudnia w nim ok. 140 inżynierów i projektantów. Na badania i rozwój spółka przeznacza co roku piątą część swoich przychodów (w 2014 r. przychody przekroczyły 190 mln euro). Spółka zatrudnia ponad 1000 osób. Jest reprezentowana w 90 krajach (23 własne spółki plus wyselekcjonowani partnerzy). Ma 100 zarejestrowanych własnych patentów.

 

Firma SKIDATA AG powstała w 1977 r. i zaczynała od systemów kontroli dostępu i biletowych w ośrodkach narciarskich. Od 1985 r. buduje własne systemy parkingowe. Od 2001 r. właścicielem SKIDATA AG jest notowana na szwajcarskiej giełdzie spółka Kudelski Group, założona przez Stefana Kudelskiego. Roczne przychody Kudelski Group sięgają niemal 900 mln franków szwajcarskich, a zatrudnienie przekracza 3 tys. osób.

 

Od 2009 r. jedynym przedstawicielem SKIDATA AG na Polskę, w zakresie systemów parkingowych, kontroli dostępu i biletowych, jest firma DG PARK.

Więcej informacji: www.skidata.com